pies rasowy biały

Ile kosztują psy rasowe? Średnie ceny

Kupno psa rasowego wiąże się z niemałym wydatkiem. Jednakże, niektóre rasy są tak wyjątkowe, że warto zapłacić za szczeniaka kilka tysięcy złotych. Ile kosztują psy rasowe? Z jakim kosztem należy się liczyć? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze na taką inwestycję. 

Z czego wynika koszt zakupu psa?

Cena jaką należy zapłacić za psa rasowego zaczyna się od kilkuset złotych, a kończy nawet na kilku tysiącach. Koszt zakupu uzależniony jest głównie od rasy. Bardzo często zdarza się, że dana rasa jest droższa, tylko dlatego, że jest akurat na topie – najczęściej wypromowana przez celebrytów. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest czystość rasy. Im czystsza rasa, tym cena, jaką musimy zapłacić za szczenię, będzie wyższa. 

Pamiętajmy, aby zakupu dokonać w rejestrowanej hodowli. Tylko wtedy mamy pewność, że szczenię będzie zdrowe. 

Ceny najpopularniejszych ras psów

Bardzo częstą rasą spotykaną na ulicach, jest Yourkshire terrier lub york biewer. Jeszcze kilka lat temu rasa ta cieszyła się dużą popularnością u osób w różnym wieku. Yourk to rasa o długich włosach i dość łagodnym usposobieniu – chociaż czasami bywają nieprzewidywalne. Ich cena oscyluje między 2000 a 4000 złotych. 

Kolejną rasą cieszącą się dużą popularnością jest Mops. Niewielkich rozmiarów pupil, to idealny kompan do małego mieszkania. Jego specyficzny wygląd i spokojny charakter, sprawia, że jest to bardzo dobry pies dla rodziny z dziećmi. Planując zakup Mopsa należy liczyć się z kosztem rzędu 2500-5000 złotych. 

Maltańczyk to kolejny bardzo lubiany pies. Jego śnieżnobiałe umaszczenie przykuwa uwagę każdej osoby. Jego ugodowe nastawienie stawia go na piedestale przyjaciela każdej rodziny. Za Maltańczyka zapłacimy między 1000 a 4000 złotych. 

Wśród  psów małych ras warto wymienić Shi-tzu. Śmiało można zaliczyć go to rasy psów miniaturowych. Z tego też względu jest to ulubieniec dzieci, ale też osób dorosłych. Za takiego malucha musimy zapłacić minimum 1500zl. 

Rasy dużych psów również są na topie. Wciąż nie maleje miłość do owczarków niemieckich, za które zapłacimy  mniej niż 3500 złotych. Są wrażliwe na tresurę, bardzo inteligentne i nierzadko pełnią funkcję obronną. Dla przykładu Amstaff kosztuje nawet 5000 złotych. 

Istnieją też bardzo rzadkie rasy psów, kiedy to na całym świecie, jest tylko kilka tysięcy egzemplarzy. Takie rasy są bardzo drogie i ich zakup wymaga posiadania nawet kilkunastu tysięcy złotych. Unikatowe i najdroższe rasy to m.in:

  • Mastif Tybetański – najdroższy pies świata
  • Samojed
  • Cavalier King Charles Spaniel
  • Pies Faraona
  • Pirenejski pies górski 

Co w przypadku, gdy marzy nam się konkretna rasa psa, a nie mamy na to wolnych funduszy? Na realizację pragnień nie warto długo czekać. W obecnych czasach zdobycie gotówki jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-na-dowod-przez-internet-chwilowki-na-dowod/ i wypełnić wniosek, aby otrzymać szybką pożyczkę o wskazanej kwocie. Wysokość raty jest bardzo przystępna – można ją dopasować  do osobistych preferencji. Także brak wolnych środków pieniężnych nie jest przeszkodą, a spłata w systemie ratalnym, nie obciąża zbytnio budżetu domowego. 

Więcej informacji na temat pożyczek pozabankowych możesz znaleźć tutaj: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-online-kredyty-pozabankowe-prezez-internet/

Kupno psa rasowego wiąże się z niemałym wydatkiem. Jednakże, niektóre rasy są tak wyjątkowe, że warto zapłacić za szczeniaka kilka tysięcy złotych. Ile kosztują psy rasowe? Z jakim kosztem należy się liczyć? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze na taką inwestycję.  Spis Treści 1 Z czego wynika koszt zakupu psa? 2 Ceny najpopularniejszych ras psów Z czego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *