bulterier długość życia

Bulterier a długość życia – lata życia bulteriera

Chcesz kupić bulteriera i zastanawia Cię długość życia psów tej rasy. Chciałbyś wiedzieć, co ma na nią wpływ oraz jakie czynniki mogą skrócić życie Twojego przyjaciela? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Bulterier a długość życia – ile powinna wynosić i co ma na nią wpływ?

W przypadku bulteriera oczekiwana długość życia to ok. od 12 do 15 lat. Można zatem ocenić ją jako średnią, porównując z innymi psami. Naturalnie zdarzają się osobniki, które żyją nieco dłużej oraz takie, których życie niestety bywa krótsze.

Co ma wpływ na długość życia bulteriera? Z pewnością znaczenie ma to, w jaki sposób dbamy o naszego pupila, czym go karmimy, czy jest aktywny fizycznie itp. Pamiętajmy, że bulteriery należą do takich zwierząt, które potrzebują stosunkowo dużo ruchu na świeżym powietrzu. Karmiąc naszego czworonoga, zwracajmy szczególną uwagę na to, aby nie podawać mu zbyt często słodkości. Bulterier powinien być karmiony przede wszystkim mięsem, warzywami i tłuszczami roślinnymi. 

Bulterier a długość życia – czynniki chorobowe

Bulteriery to zwierzęta silne i wytrzymałe, lecz na długość ich życia wpływ mają także choroby. To psy, które z przyczyn genetycznych są obciążone schorzeniami sercowo-naczyniowymi oraz chorobami nerek. Chcąc utrzymać naszego psiaka w zdrowiu, pamiętajmy, aby odwiedzać regularnie lekarza weterynarii. Psy te często też cierpią z powodu dysplazji. To choroba, która sama w sobie nie prowadzi do śmierci, ale stopniowo uniemożliwia psu poruszanie się. Koniec końców, chcąc ulżyć naszemu przyjacielowi, często decydujemy się go uśpić.

Bulterier a długość życia – podsumowanie

Bulterier to pies, którego długość życia wynosi zazwyczaj 12-15 lat. Wpływ na to, jak długo nasz pupil będzie nam towarzyszyć, ma sposób jego odżywania, ruch, który mu zapewniamy itp. Życie czworonoga mogą też skrócić choroby takie jak schorzenia serca lub nerek oraz dysplazja.

 

Źródło: https://bulterier.com.pl/bulterier-dlugosc-zycia

Chcesz kupić bulteriera i zastanawia Cię długość życia psów tej rasy. Chciałbyś wiedzieć, co ma na nią wpływ oraz jakie czynniki mogą skrócić życie Twojego przyjaciela? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury. Spis Treści 1 Bulterier a długość życia – ile powinna wynosić i co ma na nią wpływ? 2 Bulterier a…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *