wzruszające filmy o psach

Wzruszające filmy o psach TOP 5

Każdy z nas, mimo twardego charakteru posiada delikatną część duszy. Nie ważne czy jesteśmy młodzi czy starzy. Wrażliwe chwile w życiu, które wywołują dreszcze oraz łzy w oczach są nieuniknione. Nutkę emocji mogą wywołać w nas wzruszające filmy. Nie muszą być one jedynie o tematyce śmierci bliskiej osoby. Łzy powodują również filmy o psach, które mogą rozumieć więcej, niż niejeden człowiek. Jeśli nie jesteś miłośnikiem psów, idealnym rozwiązaniem okażą się filmy o wilkach, które potrafią okazać miłość podobnie jak psy. Okazują się bardzo mądrymi zwierzętami, z którymi łatwo jest się zaprzyjaźnić. Psy oraz wilki mają wiele podobnych cech. Często mówi się jednak, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Może, dlatego filmy o psach wyróżniają się wielka popularnością. Oto kilka najlepszych tytułów o tematyce psów:

1. „Mój przyjaciel Hachiko” (2009) – Lasse Hallström:

Krótko o autorze

Lasse Hallström od zawsze miał do czynienia z kamerą. Od 70 roku swój czas poświęcił na realizację teledysków m. in. z zespołem ABBA. Swoją popularność zyskał  w 1985 roku, kiedy to pojawił się na ekranach film „Moje pieskie życie”. Twórczość okazała się hitem i dostała nominacje do Oscara. Na swoim koncie ma już wiele kultowych filmów, które są warte obejrzenia. 

Opis filmu

„Mój przyjaciel Hachiko” jest to jeden z najlepszych wyciskaczy łez. Jego treść jest oparta na faktach, co dodatkowo wywołuje dreszcz emocji. Jeden z bohaterów Profesor Parker Wilson, postanawia przygarnąć pod swój dach małego, biednego psa z ulicy. Nie spodziewa się, że z czasem te małe stworzenie będzie dla niego najlepszym przyjacielem. Kiedy jednak Profesor znika pies musi radzić sobie sam. Niesamowita tęsknota za swoim Panem jest dla niego bardzo trudna.

Wybitni aktorzy oraz profesjonalne wykonanie filmu sprawia, iż odbiorca przenosi się w inny świat. Można zagwarantować, że film jest bardzo interesujący oraz wywołuje łzy w oczach. Każdy miłośnik filmów o psach powinien zacząć swój maraton filmowy od tej twórczości.

2. „Lassie, wróć” (1943) – Fred M. Wilcox:

Krótko o autorze

Fred M. Wilcox był jednym z reżyserów amerykańskich. Swoją sławę rozpoczął głównie dzięki filmowi „Lassie, wróć”, który został wpisany do Krajowego Rejestru Filmowego Narodowej Rady Ochrony. Jednak nie był to jedyny film, dzięki któremu zasłynął. Ogromną sławę zyskał również film pt. „Joaquin Murrieta”. W jego listę wpisują się także takie tytuły, jak m. in. „Odwaga Lassie”, „Trzy odważne córki” oraz „Wzgórza domu”.

Opis filmu

Jeden z głównych bohaterów filmu wpada w kryzys finansowy spowodowany utratą pracy. By zyskać pewną sumę pieniędzy na utrzymanie rodziny, postanawia sprzedać swojego psa. Lassie jest bardzo związana z Joe, jednak to nie powstrzymuje właściciela od sprzedaży. Zwierzę trafia do Szkocji, po czym postanawia uciec. Lassie ostatecznie wraca do domu i spotyka utęsknionego chłopca. Rodzina widząc ledwie żywego psa postanawia zostawić go w domu. Są zszokowani jej odwagą oraz wiernością, jaką się okazała. 

Film jest idealnym sposobem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Spodoba się na pewno starszym jak i dla młodszym odbiorcom. To zdecydowanie jeden z lepszych wyciskaczy łez o psach. 

3. „Togo” (2019) – Ericson Core

Krótko o autorze

Ericson Core to amerykański operator filmowy oraz wybitny reżyser. Zasłynął m. in. dzięki filmowi pt. „Niezwyciężony”. Sportowy film, który wyreżyserował sprowadził go na drogi sławy. Jednak nie tylko ta jedna twórczość jest kojarzona z Ericsonem Corem. Reżyser ma na swoim koncie również takie filmy, jak „Przerwa punktowa” oraz „Iść”. 

Opis filmu

Seppali to główny bohater filmu „Tongo”. Wyrusza on w daleką podróż po lekarstwo zwalczające epidemię. Chce uratować ludzkość od zarazy, dlatego planuje zdobyć surowicę, która ma w tym pomóc. Bohater jest przewodnikiem psich zaprzęgów. Szczeniak Togo, który towarzyszy Seppali jest bardzo nieposłuszny. Bohater nie wyraża wobec niego sympatii. Jego zdaniem psy powinny tylko pomagać przy pracy. Togo jednak w obliczu zagrożenia okazuje się bardzo przydatny. Ostatecznie bohater oraz pies nawiązują więź, która pomaga im przezwyciężyć ciężką drogę. 

„Togo” jest profesjonalnie nakręconym filmem, który powoduje dreszcze na ciele. Cała tematyka filmu wydaje się bardzo realna, ale zarazem wzruszająca. Z całą pewnością film jest godny polecenia.

4. „Był sobie pies” (2017) – Lasse Hallström

Krótko o autorze

Kolejnym kultowym hitem twórcy okazał się film pt. „Był sobie pies”. Dwie twórczości autora znalazły się w TOP 5 wzruszających filmów o psach. Fakt ten może świadczyć jedynie o tym, że jego filmy są naprawdę najlepsze.

Opis filmu

W filmie pies, który jest głównym bohaterem przechodzi przez kolejne reinkarnacje. Jego przemiany skradają serca wielu odbiorców. Zwierzę na początku jest słodkim golden retrieverem. Następnie okazuję się wielkim i strasznym owczarkiem niemieckim i na koniec staje się nieporadnym corgim. Jego przemiany powodują, iż spotyka na swojej drodze wielu ludzi, a każdego z nich obdarowuje wielką miłością. Pies przeżywa wiele przygód, które uczą go nowych rzeczy.

Następny wzruszający film o psie ukazuje wielką miłość twórcy do tych zwierzaków. Na podstawie filmu można stwierdzić, że reżyser prawdziwie kocha psy. Film jest kolejną propozycją zarówno dla małych dzieci jak i dla dorosłych. Twórczość każdemu powinna przypaść do gustu.

5. „Wyspa psów” (2018) – Wes Anderson

Krótko o autorze

Filmy Wesa Andersona znane są z unikalnego stylu. Autor stworzył wiele oryginalnych filmów, dzięki temu został nominowany do Oscara. Jego filmy wprowadziły go na szczyty kariery. Wielu twórców może bez wątpienia inspirować się Andersonem.

Opis filmu

Cała akcja filmu rozgrywa się w przyszłości w japońskim mieście. „Psia grypa” powoduje, że wszystkie czworonogi zostają schwytane przez rozkaz władzy. Zostają następnie wywiezione na wyspę. Rodzina Kobayashi zakochana jest w kotach i chce wszystkiego, co najgorsze dla psów, to oni są przyczyną całej przykrej sytuacji związanej z wywózką zwierzaków. Jednak jeden z rodziny Kobayashi postanawia wyruszyć w podróż w celu poszukiwania swojego zwierzaka. Różni się od swoich bliskich i chce uratować psa, którego kocha. Po dojechaniu postanawia uratować, jednak całą gromadę psów. Wyróżnia się wielkim bohaterstwem i zaangażowaniem.

Kolejna propozycja filmu dla miłośników psów wprowadzi każdego w stan zafascynowania. Poruszy on serce każdej najtrwalszej osoby. Nudne, zimne wieczory będą idealnym czasem na obejrzenie tego filmu w gronie najbliższych.  

Każdy z nas, mimo twardego charakteru posiada delikatną część duszy. Nie ważne czy jesteśmy młodzi czy starzy. Wrażliwe chwile w życiu, które wywołują dreszcze oraz łzy w oczach są nieuniknione. Nutkę emocji mogą wywołać w nas wzruszające filmy. Nie muszą być one jedynie o tematyce śmierci bliskiej osoby. Łzy powodują również filmy o psach, które…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *