pies na weselu

Co zrobić, gdy pojawi się pies na weselu?

Zanim pies na weselu się znajdzie, warto pomyśleć o tym, czy jest to w pełni odpowiedzialne. Nie chcemy przecież, by coś złego się wydarzyło, a cała uroczystość nie może stać się podrzędną komedią. Dlatego sprawdźmy, jak można się na to przygotować.

Czy pies na weselu to dobry pomysł?

Rzadko bowiem zdarza się, że któryś z gości decyduje się na zabranie czworonoga razem ze sobą na imprezę weselną. Dlatego prawdopodobnie sami jeszcze tego nie doświadczyliśmy i może nawet nigdy nam się to nie zdarzy.

Jednak może okazać się, że możemy stanąć przed decyzją, czy zabierać ze sobą psa na wesele. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę komfort samego psa, dla którego taka impreza może być ciężkim przeżyciem.

Wiadomo, że nie przewidzimy wszystkiego. Jednak na wiele rzeczy możemy się przygotować, zanim udamy się na wesele razem z naszym czworonogiem.

Gdzie można zabrać swojego psa?

Do kościoła lub urzędu raczej nie wejdziemy z towarzystwie psa. Wyjątek mogą stanowić psy-przewodnicy, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo swojego właściciela.

W każdym razie podczas samego ślubu w plenerze czworonóg raczej nie będzie musiał poczekać na zewnątrz. Dlatego nie powinniśmy nawet myśleć o tym, że przyniesie obrączki lub że weźmie udział w uroczystości w inny sposób.

Wyjątkiem może być sytuacja, gdy ślub będzie się odbywał na świeżym powietrzu i nie będzie aż takich restrykcji związanych z obecnością zwierząt. Można wtedy tez wydzielić specjalną przestrzeń dla psiaków.

Gdy pragniemy zabrać psa na wesele

Wiele osób nie wyobraża sobie, by nie było jego pies na weselu. Często jest bowiem uważany za członka rodziny, a rodzina powinna być w komplecie w tak ważnych dniach. Jednak czasami wiąże się to z przeszkodami nie do przeskoczenia.

Psa w pewien sposób należy traktować jak dziecko. Czyli nie spuszczać z oczu przez całe wydarzenie. Musimy brać pod uwagę, że pod wpływem różnych bodźców, może zachować się nieprzewidzianie, a nie chcemy zniszczyć komuś uroczystości.

Każdy pies jest inny i inaczej będzie przeżywał takie wydarzenie. Dla niektórych będzie coś naturalnego, inne będą się stresowały. Dlatego tak ważne jest branie pod uwagę indywidualnych potrzeb każdego pupila.

Jak przygotować psa na wesele?

Zanim udamy się na prawdziwą uroczystość, warto poddać swojego pupila próbie, żeby przekonać się, jak sobie poradzi w różnych sytuacjach.

Warto przeprowadzić próbę generalną tak, by mógł doświadczyć tego, jak będzie wyglądać prawdziwe przyjęcie weselne. Hałas, pijani ludzie, dzieci, muzyka – na to wszystko musi być przygotowany.

Dzięki temu przekonamy się, czy pies będzie przygotowany na to, co będzie go czekać na prawdziwej zabawie weselnej.

Pies na weselu a goście

Zanim zdecydujemy się na zabranie pupila, warto wziąć pod uwagę to, że nie każdy przepada za psami. Niektórzy mają złe doświadczenia, inni alergie. Przyczyn może być wiele.

Z tego powodu dobrym rozwiązaniem może być przygotowanie specjalnej przestrzeni dla psów, tak by nie przeszkadzały komuś, kto nie chce mieć do czynienia ze zwierzętami podczas całej zabawy.

Ponadto warto zawczasu przygotować gości na to, że pojawi się pies na weselu. Dzięki temu goście będą inaczej nastawieni do tej niespodzianki.

A gdzie zostawić psa podczas wesela?

Jeśli okaże się, że jednak zabranie psa na wesele jest niemożliwe, to warto pomyśleć o alternatywach. Przede wszystkim możemy zostawić pupila u rodziny, która spędzi trochę czasu z psiakiem. Jest to szczególnie dobre, jeśli osoby z rodziny nie udają się z jakiegoś powodu na wesele i mogą przejąć opiekę nad psiakiem na ten czas.

Innym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc znajomych. Zadbajmy jednak o to, by była to odpowiedzialna osoba. Można też pomyśleć o wynagrodzeniu za poświęcony czas.

Na koniec pozostaje opiekun lub psi hotel. Dzięki temu będziemy pewni, że pies podczas wesela będzie znajdował się pod odpowiedzialną opieką specjalistów, którzy najlepiej będą wiedzieli, jak zadbać o naszego pupila, dzięki czemu niczego nie będzie mu brakować przez cały ten czas. Jedyny minus to koszty, jakie będziemy musieli przy tym ponieść.

Zanim pies na weselu się znajdzie, warto pomyśleć o tym, czy jest to w pełni odpowiedzialne. Nie chcemy przecież, by coś złego się wydarzyło, a cała uroczystość nie może stać się podrzędną komedią. Dlatego sprawdźmy, jak można się na to przygotować. Spis Treści 1 Czy pies na weselu to dobry pomysł? 2 Gdzie można zabrać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *