Jakich kwiatów warto unikać w ogrodzie jeśli mamy pupila?

Jakich kwiatów warto unikać w ogrodzie jeśli mamy pupila?

Piesek wesoło biegający po ogrodzie z pewnością jest niezwykle relaksującym widokiem. Niemniej jednak psy mają tendencję do tego, że uwielbiają smakować i przekopywać rośliny, być może aranżując je według własnego pomysłu. Warto więc wiedzieć jakie są kwiaty trujące dla psa i których lepiej w ogrodzie unikać.

Ogród z psem? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila

Nie da się ukryć, że posiadanie pupila dla wielu z nas jest wyznacznikiem pełnej i szczęśliwej rodziny. Psy najlepiej czują się w dużych domach, a co więcej z ogrodem w którym mogą się do woli bawić i wypoczywać. Właściciele jednak nie traktują ogrodowej przestrzeni jako psiej własności i z zapałem i determinacją pielęgnują kwiaty i grządki, by ich ogród prezentował się fenomenalnie oraz estetycznie. Nie da się jednak ukryć, że psy mają nieco inne podejście do przestrzeni ogrodowej i traktują ją jako jeden, wielki plac zabaw, na którym mogą dać upust swojej energii oraz trenować swoje instynkty. To właśnie psie instynkty najczęściej determinują ich zachowania i sprawiają, że opiekunowie mają nie małe problemy. Psy z radością i zapałem przekopują ogrody, a co gorsza gryzą i spożywają również rośliny ozdobne, które miały być swoistą dekoracją naszego ogrodu. Oczywiście takie sytuacje nie są dla opiekunów wymarzone, jednak muszą mieć oni na uwadze sam fakt, że nie niektóre rośliny mogą być po prostu dla naszego pupila niezwykle szkodliwe. Okazuje się, że tak naprawdę całkiem długa jest lista kwiatów ogrodowych, których spożycie dla pupila może skończyć się niezwykle poważnym zatruciem, a co gorsza nawet i śmiercią. Właściciel pupili i ogrodów powinni mieć więc na względzie to, że nawet jeśli pies nie ma tendencji do niszczenia przestrzeni ogrodowej, to nie można wykluczyć sytuacji, w której zdecyduje się on na niewinne spróbowanie jednej z roślinek. Wobec tego aranżując ogród i obsadzając go pięknymi, ozdobnymi roślinami, powinniśmy wystrzegać się tych, które są potencjalnym zagrożeniem i ryzykiem dla pupila.

Jakie kwiaty są trujące dla naszego pupila?

Rośliny ogrodowe to obecnie jedna z najszerszych gam produktów. Zwykle właściciele ogrodów dobierają je wedle własnego uznania, a także wedle własnego pomysłu aranżacyjnego. Niektóre gatunki są kolorowe inne zaś stonowane i spokojne. Niemniej jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre gatunki rośli nie są odpowiednie dla ludzi. Co ciekawe w przypadku piesków, lista trujących roślin jest o wiele dłuższa, a co więcej, wiele z nich już z pewnością gości w naszych ogrodach! Nawet najbardziej popularne gatunki kwiatów, mogą być dla naszego pupila niezwykłym zagrożeniem, a my nawet nie będziemy świadomi tego, że potencjalnie narażamy psiaka na nieprzyjemności, a co gorsza nawet na śmierć. Wobec tego jakie są kwiaty trujące dla psa? Oto najpopularniejsze rośliny ogrodowe, które nie są bezpieczne dla naszego pupila:

  • fikus beniamin– tą roślinę ogrodową z pewnością kojarzy już dosłownie każdy z nas. Od lat zdobi nie tylko ogrody, ale także i doniczki, które ustawiamy w naszym domu. Okazuje się jednak, że jest to silnie trująca roślina dla naszego pupila.
  • bukszpan- często decydujemy się na tę roślinę w naszym ogrodzie, gdyż nie ukrywajmy, pięknie się ona prezentuje. Niemniej jednak roślina ta może poważnie zaszkodzić naszemu psu.
  • konwalia majowa- roślina ta z pewnością jest przepiękna, a co więcej jej zapach jest prawdziwie urzekający. Warto jednak pamiętać, że chociażby wzięcie tej roślinki do psiego pyska może doprowadzić do ciężkiego zatrucia, a nawet i śmierci.
  • lilia- często pielęgnujemy tę roślinę w naszych ogrodach, niemniej jednak posiada ona trujące glikozydy, które mogą doprowadzić do niewydolności psiej wątroby.
  • narcyzy- przepiękne i ozdobne kwiaty, które zdobią nasze ogrody lub w formie ściętej wnętrze naszych domów. Niemniej jednak warto pamiętać, że roślina ta może być prawdziwie zabójcza dla pupila. Dodatkowo psy nie powinny mieć również dostępu do wody spod ściętych narcyzów, gdyż może to doprowadzić do zatrucia.

Piesek wesoło biegający po ogrodzie z pewnością jest niezwykle relaksującym widokiem. Niemniej jednak psy mają tendencję do tego, że uwielbiają smakować i przekopywać rośliny, być może aranżując je według własnego pomysłu. Warto więc wiedzieć jakie są kwiaty trujące dla psa i których lepiej w ogrodzie unikać. Spis Treści 1 Ogród z psem? Zadbaj o bezpieczeństwo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *